Kulübümüz Bünyesinde Liderlik Tanıtım Seminer Düzenlendi

Kocaeli Saraybahçe Gençlik ve Spor Kulübü Derneği olarak aramıza yeni katılan ve izcilikle ilk defa tanışan lider adayı ve izci gönüllülerimize Liderlik Temel Semineri düzenledi. 12 Şubat 2017 tarihinde düzenlenen seminer kapsamında farklı okullarda ve meslek gruplarında görev yapan lider adaylarımıza izcilik çalışmaları hakkında bilgi verildi.

 

Seminer Kapsamında; Tanışma ve buz kırıcı oyunlar, Kulüp tanıtımı, Temel İzcilik Bilgileri (İzciliğin tanımı, amacı   , İzcilik tarihçesi, İzcilik Prensipleri Ramazan, Türkiye ve Dünyada İzciliğin Yapısı, İzcilik Metotları, Ünite Çalışmaları, Yaş basamakları, Tekmil, Teftiş ve Tören faaliyetleri, İzcilikte oyun ve marşlar) konularında eğitimler verildi.

Ayrıca kulübümüz bünyesinde oluşturduğumuz proje grubu adına Proje Hazırlama eğitimi verildi.

Bununla beraber yetişkinler için doğa etkinlikleri sunan Keşşaf grubu hakkında da bilgi verilerek, programlar anlatıldı.

Aramıza yeni katılan, izci gönüllüsü ve lider adayı arkadaşlarımız Tuğba Önder, Nurten Gökçe, Nurdan Torlak, Selma Bayar, Gözdenur Güldüren, Gökhan Alioğlu, Deniz Dertsiz, Merve Buran, Gülçin Çimen, Özlem Eskişekerci, Mustafa Simav ve Gizem Usalan seminer programımıza katıldı.

Seminer programımızda eğitmen olarak 3 tahtalı eğitimci liderimiz Furkan Karacan, 2 tahtalı liderimiz Önder Alioğlu, Oymakbaşı Elif Gündüz, Suat Yelkovan, Ramazan Uysal ve Banu Yıldırımgeç, lider yardımcımız Gül Nur Doğan ve Gürsel Gülener yer aldı.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Biz Kimiz!

Kulübümüz; alanlarında uzman kişilerce İzcilik, AB Projeleri, Oryantiring, Doğa Sporları ve Gezi Organizasyonları alanlarında hizmet vermektedir.

Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak isterseniz;

Bizimle iletişim kurun:

   

Keşşaf

Keşfetmek doğamızda var. Bizlerde doğayı bir araç olarak kullanarak, kendinizi keşfetmeniz için size fırsatlar sunuyoruz.

Keşfetmek ihtiyaçtan doğar sloganıyla yola çıkan ekibimiz doğayı bir araç olarak kullanarak siz değerli katılımcılarımızın kendilerini keşfetmelerine imkan tanıyan fırsatlar üretmeyi hedeflemektedir.

Sizde etkinliklere katılmak isterseniz: www.kessaf.org 

JoomShaper
Google+