Hakkımızda

Saraybahçe Belediyesi Eğitim ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından verilen destek ile Nisan 1996 yılında Melih SARMAN Liderin önderliğinde 12-18 yaş arası 25 kız ve 25 erkek aday izci ile faaliyetlerine başlayan Ünitemiz kuruluşunu takip eden iki sene süresinde Kocaeli izcilileri arasında başarılı faaliyetleri ile yerini almıştır.

1999 yılı büyük depremi ile Ünitemiz çok sayıda izcisini kaybederek faaliyetlerini bir yıl ara vermek zorunda kalmıştır. Bu bir yıllık süreç içerisinde izci ve liderlerimiz kurtarma faaliyetlerinde, çadır ve prefabrik kentlerin kurulumunda ve idaresinde görev almıştır. 2000 yılı itibariyle çalışmalarına yeniden başlayan grubumuz 2002 yılında her üç basamakta da izcilik çalışmaları yaparak Saraybahçe İzci Grubu olarak 2002 yılında yeniden yapılanmasını tamamlamıştır.
Yeni yapılanmanın ardından 2004 yılı itibariyle Deniz ve Hava İzci Ünitelerinin kurulmasıyla ilimizde öncü bir kulüp olmaya devam etmiş ve 2004 yılın temmuz ayında Yunanistan’a on günlük başarılı bir kamp düzenlemiştir. Saraybahçe Belediyesi ile ortak bir proje kapsamında mahallelerdeki ve varoşlardaki kültür evlerinde izcilik çalışmaları başlatılmıştır. Uzun yıllar boyu devam eden projeyle toplumca itilmiş birçok çocuk ve gencin topluma kazandırılmasının sağlanması kulübümüz ve izcilik hedeflerimiz açısından çok önemlidir.
2005 yılında R.İlhan Çabuk Başkanlığında Saraybahçe Gençlik Spor ve İzcilik İhtisas Kulübü olarak yeniden yapılandırılarak ilimizin ilk izcilik kulübü olmuştur. Aynı yıl İtalya’ya izci kampı düzenlenmiş ve il dışından da birçok kulüp katılmıştır.
2006 yılında yapılan Genel Kurulda kulüp ismimiz Saraybahçe Gençlik ve Spor Kulübü olarak yeniden düzenlenmiş, Yüzme ve AB Projeleri branşları eklenmiştir. 2006 yılının 10. Yılımız olmasıyla geniş kutlama çalışmaları planlanmış ve kutlamalara anıtkabirde yapılan resmi törenle başlanılmıştır. Yılsonunda Fransa’da kamp organize edilmiş ve Fransız Jamborettesine katılınmıştır. Eylül ayında Romanya, İspanya, Holanda, Bulgaristan’ın katılımıyla “Come 2 Share” isimli Eylem–1 projesi yapılarak başarılı projelere imza atılmıştır.
2009 yılında gençlik kulübü tescili de yaptıran kulübümüz ilimizdeki ikinci gençlik kulübü olma özelliğini taşımaktadır. 2011 yılında Oryantiring branşının da açılmasıyla çocuk ve gençlerin gelişimine bir katkı daha yapmanın haklı gururunu yaşayan kulübümüz, dinamik, deneyimli, ilk günkü heyecanını koruyan alanlarında uzman kişilerce İzcilik, AB Projeleri, Oryantiring, Doğa Sporları ve Gezi Organizasyonları alanlarında hizmet vermektedir.

 

 

 

Biz Kimiz!

Kulübümüz; alanlarında uzman kişilerce İzcilik, AB Projeleri, Oryantiring, Doğa Sporları ve Gezi Organizasyonları alanlarında hizmet vermektedir.

Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak isterseniz;

Bizimle iletişim kurun:

   

Keşşaf

Keşfetmek doğamızda var. Bizlerde doğayı bir araç olarak kullanarak, kendinizi keşfetmeniz için size fırsatlar sunuyoruz.

Keşfetmek ihtiyaçtan doğar sloganıyla yola çıkan ekibimiz doğayı bir araç olarak kullanarak siz değerli katılımcılarımızın kendilerini keşfetmelerine imkan tanıyan fırsatlar üretmeyi hedeflemektedir.

Sizde etkinliklere katılmak isterseniz: www.kessaf.org 

JoomShaper
Google+