İzcilerimiz Türk ve Dünya İzcileriyle Buluştu!

Kocaeli Saraybahçe Gençlik ve Spor Kulübü Derneği izcileri Dünya İzcilik Teşkilatı tarafından organize edilen Uluslararası 57. JOTA ve 18. JOTI etkinlikler kapsamında Türk ve Dünya izcileri ile buluştu.

 

JOTA - JOTI (Jamboree On The Air ve Jamboree On The Internet) dünya genelinde 160 ülke yaklaşık bir milyon izcinin katılımı ile gerçekleşen faaliyette Kocaeli Saraybahçe Gençlik ve Spor Kulübü Derneği izcileri olarak kurduğumuz istasyon ile izcilerimiz de yerleri aldılar.

 

Aktiviteler ile eğlendiler

 

İzcilerimiz JOTA JOTI kapsamında düzenlenen bir çok etkinlik ile de eğlence ve bilimi aynı anda yaşadırlar. Bardaktan telefon yapımı, dart istasyonu, kartpostal yapımı, yüz boyama, amatör telsizler ile konuşma gibi bir çok aktivite ile izcilerimiz hoş vakit geçirdiler.

Gölcük izcileri ile beraberdik

Etkinlik istasyonun Gölcük’te olmasına binaen Gölcük Belediyespor Kulübü izci ve liderlerinin ziyareti ile etkinliğimiz daha da neşelendi. Kulüplerarası diyalogun artması ile bilgi ve deneyim paylaşımına daha fazla imkan tanınması açısından son derece olumlu etkiler bırakan bir etkinlik oldu.

Yeni dostluklar kuruldu

JOTA JOTI kapsamında düzenlenen tüm etkinlikler ile kişisel gelişim, teknik bilgi, deneyim ve daha bir çok alanda alınan olumlu sonuçların yanı sıra izci ve liderlerimizin yeni dostluklar kurması en önemli sonuçtur. Türkiye ve Dünya’da yapılan telsiz ve internet konuşmaları ile bir çok yeni izci arkadaş edinen izci ve liderlerimizin mutlulukları görmeye değerdi.

Hep birlikte İstiklal Marşı’mızı okuduk

JOTI etkinlikleri kapsamında tüm dünya izcilerinin kendi ülkeleri milli marşlarını okuyup video kaydını internete yüklediği bir etkinliği Kocaeli Saraybahçe Gençlik ve Spor Kulübü Derneği İzcileri ve Gölcük Belediyespor İzcileri olarak birlikte gerçekleştirildi. 

Gölcük TRAC’a teşekkür belgesi

JOTA JOTI etkinliğinin gerçekleşmesinde gösterdikleri özveri ve özellikle ev sahibi olarak gösterdikleri misafirperverlik için Kulüp Başkanımız İpek MEDİŞOĞLU tarafından Gölcük TRAC Şubesine, Şube yöneticileri Kemal ÖCAL ve Umut ÖCAL’a ve aynı zamanda kulübümüz faaliyet sorumlusu Fatih BÜYÜKKOL’a teşekkür belgesi verildi.

Ayrıca faaliyetimize katılan tüm izci ve liderlerimize katılım belgesi verildi.

Bu kapsamda faaliyete katılan tüm izci ve liderlerimize teşekkür eder, bir sonraki faaliyetimizde görüşmek dileriz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Biz Kimiz!

Kulübümüz; alanlarında uzman kişilerce İzcilik, AB Projeleri, Oryantiring, Doğa Sporları ve Gezi Organizasyonları alanlarında hizmet vermektedir.

Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak isterseniz;

Bizimle iletişim kurun:

   

Keşşaf

Keşfetmek doğamızda var. Bizlerde doğayı bir araç olarak kullanarak, kendinizi keşfetmeniz için size fırsatlar sunuyoruz.

Keşfetmek ihtiyaçtan doğar sloganıyla yola çıkan ekibimiz doğayı bir araç olarak kullanarak siz değerli katılımcılarımızın kendilerini keşfetmelerine imkan tanıyan fırsatlar üretmeyi hedeflemektedir.

Sizde etkinliklere katılmak isterseniz: www.kessaf.org 

JoomShaper
Google+