Özel Seymen İzcileri "Doğa Kaşifleri" Kampı Sona Erdi

Kulübümüz izcilik branşı bünyesinde Özel Seymen Koleji’nin ilkokul kısmında başlatılan izcilik çalışmaları Pazarçayırı’nda yapılan “Doğa Kaşifleri” kampı ile devam etti. 

Kocaeli Saraybahçe Gençlik ve Spor Kulübü izcilik branşı olarak Özel Seymen Koleji 3. Sınıf öğrencilerinin katıldığı kamp hafta sonu Kartepe Pazarçayırı Köyü KİDOSK Kamp merkezinde gerçekleştirildi. 20 yavrukurt’un katılımıyla gerçekleştirilen kampa Furkan Karacan, İpek Medişoğlu, Suat Yelkovan, Önder Alioğlu, Ezgi Çabuk, Fatih Büyükkol, Murat Buran, Gül Yıldırım ve Ebru Yücel liderlik etti.

ÇOK EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ

Kampta eğitim döneminin yorgunluğu atlatma fırsatı bulan yavrukurtlar doğa ile iç içe birçok aktivite gerçekleştirdi. Kamp müdürlüğünü yapan İpek Medişoğlu, kampın izci ve liderler için çok eğitici ve eğlenceli geçtiğini, izcilerin bir yıllık yorgunluklarını doğanın kucağında atma fırsatı bulduklarını söyledi.

İzcilerimiz izci simidi yaparak doğada yaşam eğitimi alırken...

İzcilerimiz çadır kurulması ve doğada yaşam eğitimi alırken...

İzcilerimiz düğüm istasyonunda teknik bilgi alırken...

İZCİLİK ÇALIŞMALARI

İzcilerin ilk kampları olmasına ve yaşları ufak olmasına rağmen izciliği çok benimsediklerini, kamp yaşamına çabuk adapte olduklarını ifade eden Medişoğlu yaklaşık bir ayı aşkın süredir Seymen Kolejinde izcilik çalışmalarına başladıklarını bu süre içerisinde izciliğe büyük desteği veren başta ilköğretim müdürü Renan Kıran hanım ve kendilerini kampta yalnız bırakmayan beden eğitimi öğretmeni Ebru Yücel olmak üzere emeği geçen tüm öğretmen ve velilere teşekkür etti. Kampla birlikte izciliğe ara verildiğini okulların açılması ve Seymen Koleji yöneticilerinin de yardımıyla ilkokul, ortaokul ve lise kısmında izcilik çalışmalarının başlatılacağını ifade etti. 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Biz Kimiz!

Kulübümüz; alanlarında uzman kişilerce İzcilik, AB Projeleri, Oryantiring, Doğa Sporları ve Gezi Organizasyonları alanlarında hizmet vermektedir.

Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak isterseniz;

Bizimle iletişim kurun:

   

Keşşaf

Keşfetmek doğamızda var. Bizlerde doğayı bir araç olarak kullanarak, kendinizi keşfetmeniz için size fırsatlar sunuyoruz.

Keşfetmek ihtiyaçtan doğar sloganıyla yola çıkan ekibimiz doğayı bir araç olarak kullanarak siz değerli katılımcılarımızın kendilerini keşfetmelerine imkan tanıyan fırsatlar üretmeyi hedeflemektedir.

Sizde etkinliklere katılmak isterseniz: www.kessaf.org 

JoomShaper
Google+